وبلاگicon
.

.
 
قالب وبلاگ
محبوبیت در گوگل
جنبش وبلاگی
ما را همراهی کنید

ما در گوگل پلاس

linkdin

talateadineh

rss

لوگوهای ما

مواضع و دیدگاه های امام خمینی (ره) در باره جنگ 

ایشان از همان سال های ابتدای شروع جنگ ، تأكید بر دفع تجاوز دشمن داشته ، خواهان در اولویت قرار دادن این مسئله توسط مردم و مسئولین شده و هرساله مجدداً آن را متذكر می شدند . به عنوان نمونه ، در پیام 22 بهمن 1361 می فرمایند : جنگ دفاعی در رأس امور است . 
برخی از دیگر مواضع امام عبارتند از:
سخنرانی21خرداد1362:
«امروز هم در رأس تمام مسائل مان جنگ است . اگر یك روز غفلت كنیم حمله خواهند كرد بر ما و همه چیز ما را از بین خواهند برد ... اگر بعض از منحرفین و منافقین بین مردم بیفتند و بگویند كه جنگ را تمام كنیم ، شما هم قبول كنید ، ... بدانید كه اسلام در خطر كفر است . اگر چنانچه امروز ما یك كلمه عقب نشینی كنیم ، اگر ملت ما یك قدم سستی به خودش راه بدهد و عقب نشینی كند ، نوامیسش ، اموالش ، جانهای جوان هایش همه اش به باد خواهد رفت» . 
10تیر1363:
«آنهایی که به ما می گویند سازش کنید، آنها یا جاهل هستند یا مزدور. سازش با ظالم یعنی این که دست ظالم را باز کن تا ظلم کند. این خلاف رای تمام انبیاست».


پیام 22 بهمن 1363:
« امروز جنگ اصلی ترین مسئله كشور است . ملت عزیز باید توجه داشته باشد كه در كشوری زندگی می كند كه بیش از چهار سال است كه در جنگ بسر می برد ... امروز اسلام در مقابل تمامی كفر است و با كوچكترین درنگ در این امر حیاتی چنان ضربه ای خواهیم خورد كه جبرانش به این زودی ها میسر نمی شود» .
پیام 18 اسفند 1363:
«اینان ندیده اند که پدران و مادران شجاع ایران، فرزندان و نور چشمان خود را از زیر خروارها خاک بیرون می کشند و فریاد "جنگ ، جنگ تا پیروزی" سر می دهند و از دست اندرکاران مقابله به مثل و از سلحشوران جبهه ها ادامه جنگ را طلب می کنند؟ درود خدا بر این ملت شجاع و مومن که جان می دهد و تن به سازش و تسلیم نمی دهد.»
پیام اول فروردین سال1364:
«تکلیف ما این است که در مقابل ظلم بایستیم و این کسی که تعدی به ما کرده است، تو دهنی به او بزنیم و تا قضیه را دنیا قبول نکند، این جنگ هست و جنگ هم از طرف آنها هست، از طرف ما نیست.»
آقای رفسنجانی در یادداشت روز 15فروردین1364 خود می نویسد:
«اخوی محمد{هاشمی} بعد از دیدار عمومی امام آمد و گفت که امام در اظهاراتشان بر مقاومت و ادامه جنگ تاکید کرده اند.»
آقای هاشمی همچنین در یادداشت چهارم فروردین 1365 می نویسد:
«به زیارت امام رفتیم.ملاقات رسمی بود... امام مفصل صحبت کردند و مخالفان جنگ را مورد ملامت قرار دادند و تشویق به جبهه رفتن کردند.»

امام خمینی در پیام 16 مرداد 1365 خطاب به زائران حج ابراهیمی نیز صلح با صدام را از بزرگترین گناهان و واضح ترین خیانت ها به مسلمین دانسته ، می فرمایند: «سازش و صلح تحمیلی بدتر از جنگ ، چه معنی دارد ؟ ... كیست كه نداند صلح با این حزب ، به رسمیت شناختن حكومت بعث است كه با قتل و جنایت بر یك كشور اسلامی حكومت می كند ؟ و كیست كه نداند این امر از بزرگترین گناهان است و از واضح ترین خیانت ها به مسلمین است ؟»

سالروز میلاد امام رضا (ع) در تاریخ 28 تیر 1365: 
«در جبهه ها هیچ نگذارید دشمن آرامش پیدا كند . اگر بگذارید آرامش پیدا كند ، می رود و تجهیز بیشتر می كند و شما را به زحمت می اندازد . باید نگذارید كه او یك شب از اضطراب بیرون بیاید . الان در اضطراب هستند ؛ نگذارید كه از اضطراب بیرون بیایند ».
امام خمینی در سخنرانی دوم شهریور 1365 به مناسبت عید غدیر ، اشخاصی كه به دنبال تحمیل صلح هستند را حیله گر و خائن نامیده ، اظهار می دارند : 
« قصه امام حسن (ع) و قضیه صلح ، آن هم صلح تحمیلی بود . برای این كه امام حسن ، دوستان خودش ، یعنی آن اشخاص خائنی كه دور او جمع شده بودند ، او را جوری كردند كه نتوانست خلافش بكند ، صلح كرد . صلح تحمیلی بود . این صلحی هم كه به ما می خواهند بگویند ، این است ... آن صلح تحمیلی كه در عصر امام حسن واقع شد و آن حكمیت تحمیلی كه در زمان امیرالمومنین واقع شد ، هر دویش به دست اشخاص حیله گر درست شد . این ما را هدایت می كند به این كه نه زیر بار صلح تحمیلی برویم و نه زیر بار حكمیت تحمیلی» . 
آقای هاشمی در یادداشت9 اردیبهشت66 خود می نویسد:
«صبح خدمت امام رفتم و وضع جنگ را گفتم.امام تاکید کردند که جنگ باید تا سقوط صدام ادامه داشته باشد.»

امام خمینی در هشتم خرداد 1366 نیز می فرمایند : 
«اینهایی كه می گویند باید سازش كرد ، اینها می فهمند كه ما اگر سازش كنیم ، له می شویم ؟ اینها راضی اند به این كه سازش بشود ؟ ... الان كه صدام رو به جهنم دارد می رود و انشاءالله خواهد رفت ، وقت این است كه شما جدیت تان زیادتر بشود ؛ چه قوای مسلحه از هر صنف كه هستند و چه ملت و چه این بسیج . اگر مهلت بهش بدهید - هر روزی كه مهلت می دهید - او را تقویت می كنند و كار مشكل تر می شود . باید مهلت بهش نداد ، سستی نباید كرد ... امروز وقت این نیست كه یك دسته ای یك طرفی را بگیرند و یك دسته ای طرفی دیگر را بگیرند . یك دسته ای نصیحت كنند ما را كه شما باید صلح بكنید . این مال ضعفاست . این اشخاص ضعیفی كه همیشه در دام آمریكا بوده اند یا امثال اینها ، از این مسائل می گویند» . 
آقای هاشمی رفسنجانی نیز در این رابطه اظهار می دارد :«امام لحظه ای اجازه نمی داد در باره ختم جنگ بحث كنیم.»
پیام امام به زائران بیت الله الحرام در ششم مرداد سال 1366:
 «من به تمام دنیا با قاطعیت اعلام می كنم كه اگر جهانخواران بخواهند در مقابل دین ما بایستند ، ما در مقابل همه دنیای آنان خواهیم ایستاد و تا نابودی تمام آنان از پای نخواهیم نشست.» 
در فروردین ماه 1367 نیز امام در پیامی چنین می فرمایند : «امروز روز مقاومت است . چنان بر صدام و آمریكا و استكبار غرب سیلی زنید كه برق آن چشمان استكبار شرق را كور كند . امروز ، روز درنگ نیست . امروز روز صیقل انسانیت انسان هاست ؛ روز جنگ است ؛ روز احقاق حق است و حق را باید گرفت و انتظار آن كه جهانخواران ما را یاری كنند ، بی حاصل است» 
حجت الاسلام دكتر محمد مهدی بهداروند نیز در این مورد اظهار می دارد : «امام خمینی (ره) ادامه جنگ تا پیروزی كامل بر دشمن را خواستار بودند و هیچ گاه به دنبال پذیرش صلح [تحمیلی] نبودند . چون ایشان این جنگ را به صحنه درگیری با نظام استكبار و منویات شوم سازمان ملل تبدیل كرده بودند ؛ لذا پذیرش قطعنامه را پذیرش خواسته های سازمانی می دانستند كه در جهت اهداف استكباری حركت می كند.» .
 
آقای هاشمی رفسنجانی نیز در یادداشت روز 27 خرداد 1367 خود می نویسد : «عصر آقای خامنه ای آمدند و همراه ایشان و احمد آقا برای مذاكره در امر آینده جنگ خدمت امام رفتم . وضع جبهه ها ، نیروها ، امكانات كشور و وضع دشمن را برای امام تشریح كردیم و دو راه بسیج نیروها و امكانات برای جنگ ، یا پذیرش ختم جنگ را برای امام مطرح كردیم . ایشان راه اول را انتخاب كردند و برای صدور حكم واجب بودن رفتن به جبهه ها برای همه ، كاری كه سال گذشته نشد و پیشنهاد شده بود ، اظهار آمادگی كردند» . 

آقای محسن رضایی ( فرمانده وقت سپاه پاسداران ) نیز در این رابطه می گوید :«آقای هاشمی اواخر خرداد ماه 67 به كرمانشاه آمدند و گفتند كه ما سران قوا خدمت امام رسیدیم و امام نظرات ما را برای پذیرش آتش بس نپذیرفت و گفت كه باید به جنگ ادامه بدهید . ما گفتیم كه پول نداریم ؛ امام گفتند از مردم مالیات بگیرید . گفتیم ارز نداریم ، گفتند كه خودتان برای آن فكری بكنید . گفتیم مردم به جبهه نمی آیند ، گفتند كه دستور جهاد خواهم داد.» 
سردار علایی نیز همین واقعه را این گونه نقل می كند : «آقای هاشمی به فرمانده سپاه گفتند : به امام گفتم ارتش عراق در حال بازپس گیری بعضی مواضعی است كه از او گرفته ایم و اگر این وضعیت ادامه پیدا كند ، ممكن است حتی ارتش عراق از مرزها عبور كند و بخش هایی از كشور را اشغال كند . امام فرمودند طرح تان چیست ؟ گفتیم جنگ را با پذیرش قطعنامه 598 تمام كنیم . امام فرمودند نه ، ما باید جنگ را ادامه دهیم» . 
آقای هاشمی در یادداشت روز 4 تیر 1367 خود نیز چنین می نویسد : «در ساعت هفت صبح ، آقای محمد فروزنده ( رئیس ستاد كل سپاه ) اطلاع داد دشمن در طلائیه خط ارتش را شكسته و از پد خندق و پد شرقی جزیره [مجنون] از كمین عبور كرده و در خط درگیرند و تعدادی از مصدومان شیمیائی را به اهواز آورده اند . به خاطر ضعف ارتباط با جزیره ، اطلاعات كم است . برای اخذ آخرین نظریه به زیارت امام رفتم . گفتند مقاومت تا آخرین حد ... عصر با آقایان خامنه ای ، احمد آقا و موسوی اردبیلی به زیارت امام رفتیم . توضیحات لازم را در باره وضع جنگ و عواقب احتمالی ادامه جنگ دادیم . باز هم ایشان تأكید بر تداوم جنگ داشتند»
امام خمینی(ره) حتی دو هفته قبل از پذیرش قطعنامه نیز هرگونه تردید در ادامه جنگ را خیانت به اسلام و رسول الله تعبیر کردند و قاطعانه خواستار ادامه مقاومت بودند. 
در قسمت بعدی به یاری حضرت حق به مواضع رئیس جمهور وقت(حضرت آیت الله خامنه ای) و علل پذیرش از نظر آقای هاشمی رفسنجانی خواهیم پرداخت.
راز قطعنامه/کامران غضنفری/چاپ هشتم/جلد چهل و هشتم/ چاپ اول تا هفتم(23100 نسخه) ....چاپ هشتم(3300 نسخه)/ مطالعه ی این کتاب به طالبان روشن بینی توصیه می شود....طبقه بندی: تحلیل و نقد،  مستند راز قطعنامه، 
برچسب ها: جنگ تحمیلی، مواضع امام، کشفیات عالیجناب آلزایمری، هاشمی رفسنجانی، راز قطعنامه، کامران غضنفری، 8سال دفاع مقدس،  
[ سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 ] [ 10:19 ق.ظ ] [ voi ]
لبیک یاامام


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان

جنبش letter4u

کبوتران زمینی

عمارنامه

مهدی بیا

طلبه سایبری

پرواز جوان

طلعت آدینه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات